Co jeść, jak nie przytyć?

Bez względu na to czy ktoś rzuca palenie z pomocą gumy Nicorette, biorezonansu czy metody Easyway musi zmierzyć się z problemem dotyczącym ryzyka przytycia. Oczywiście nie jest to żadną regułą, że każdy kto odstawia papierosy od razu przybiera na wadze, ale mniej więcej co trzeciej osobie się to przydarza.

Kiedy ktoś przestaje palić dość szybko wyostrzają się jego zmysły smaku i zapachu. Jedzenie więc lepiej smakuje i ładniej pachnie. Nic dziwnego, że ma się ochotę na więcej niż przedtem. Poza tym w pierwszym etapie rzucania palenia cały czas szuka się różnych środków zastępczych, które pozwolą zapomnieć jak miło było trzymać i palić papierosa. Jednym z nich jest jedzenie. Właśnie dlatego trzeba poświęcić nieco uwagi swojej diecie i pilnować po prostu tego, co się je po odstawieniu papierosów. Na pewno warto ułożyć sobie zdrowe i różnorodne menu, dzięki któremu nie będzie się odczuwało głodu. Poza tym przygotowanie poszczególnych posiłków będzie zajmowało trochę czasu, co w obliczu zrezygnowania z przerw „na dymka” może być korzystne. Najlepiej jeść kilka mniejszych posiłków opartych przede wszystkim o takie produkty jak pełnoziarniste pieczywo, pełnoziarnisty makarony, kasze, brązowy ryż, chudy nabiał, jajka, chude mięso i wędliny, warzywa i owoce oraz tłuszcze roślinne. Poza tym warto pić dużo wody, która przyspieszy też proces oczyszczania organizmu z toksyn. Dzięki takiej diecie nie będzie trzeba się bać przytycia ani zaparć. Jeśli natomiast komuś przydarzy się biegunka należy zmniejszyć ilość zjadanego błonnika.

Powyższe rady są również odpowiednie dla osób, które jednak przytyły podczas rzucania palenia. Natomiast powinny one dodatkowo więcej się ruszać i absolutnie zrezygnować ze słodyczy i różnych przekąsek. To właśnie wszelkiego rodzaju cukierki, ciasteczka, paluszki, orzeszki, czekoladki itp. są największym niebezpieczeństwem dla osób, które walczą ze sobą codziennie by nie zapalić. W trudnych chwilach sięgają bez większego namysłu po te przekąski, a potem właśnie powstają mity, że sam fakt rzucenia palenia wpływa na wzrost wagi. Natomiast jeśli ktoś ma na tyle silną wolę, żeby uwolnić się od nałogu tytoniowego, na pewno potrafi też zadbać dobrze o swoją dietę i figurę.